Nagy értéke van a lelki olvasmányoknak, avagy a keresztény könyveknek. Fontos, hogy ne csak ponyva vagy szépirodalmi regényeket olvassunk. Persze az ilyen könyveknek is megvan a maga szépsége, de hiszem, hogy Isten mások által írt könyveken keresztül is meg tud és akar szólítani minket. Mások tapasztalatai, élettörténetei vigaszt, megoldást, irányt, esetleg támaszt tudnak nyújtani azok számára, akik a kezükbe veszik a megfelelő könyvet. Nagyon érdekes és építő lehet számunkra ezeknek az írásoknak az olvasása, különösen, ha elég nyitottsággal és figyelemmel olvassuk őket. Ne féljünk hát kezünkbe venni ezeket a műveket.

„Ha eredményesen akarjuk közölni szeretetünket, meg kell tanulnunk azt a szeretetnyelvet, melyet a társunk megért.” (Gary Chapman)

Biztos sokan találkoztak már azzal a kifejezéssel, hogy szeretetnyelv. Ha mégsem, biztosan állíthatom, nincs olyan, hogy túl későn.

Gary Chapman amerikai keresztény író, párkapcsolati szakértő, házassági tanácsadó. Az Egymásra hangolva című könyvében a kommunikáció-pszichológia eredményeire alapozva egy érdekes és fontos felfedezést tesz: az emberek szeretetközlése többféle csatornán keresztül történhet, de mindenki csak azt az adást képes felfogni, amelyre neveltetése közben, közvetlen környezete és személyes hajlamai hatására ráhangolódott.

Ezért gyakran történik, hogy a szeretett személy a szerelmi lángolás alábbhagyása után nem érzi, hogy társa szereti őt. Sok házastársi kapcsolat küzd nehézségekkel emiatt. A megoldás meglepően egyszerű: fel kell ismernünk és meg kell tanulnunk társunk „szeretetnyelvét”.

Az Egymásra hangolva című könyvben Chapman utat mutat az emberhez. Először meg kell ismernünk önmagunkat, aztán jöhetnek a többiek.

A könyvben egymás után bemutatásra kerül az öt szeretetnyelv. Az elismerő szavak, a minőségi idő, az ajándékozás, a szívességek és a testi érintés. Elmondja, hogy mi jellemző mindezekre, hogyan ismerhetjük fel őket, és számos remek példát is hoz, melyekkel érthetőbbé és közelibbé teszi ezt a témát az olvasók számára.

Gary Chapman könyve egy nagyon erőteljes eszköz ahhoz, hogy hogyan lehetünk boldogabbak a társunk boldogságán keresztül. Ez a könyv arra ösztönöz, hogy tanuljunk meg jól szeretni. Kézzelfogható, gyakorlatias tanácsokat kínál házasságban, párkapcsolatban élőknek és szülőknek. És mindezt élvezhető stílusban, hitelesen.

A könyvben olvasottak nem csak azok számára hasznosak, akik párkapcsolatban, házasságban élnek és nehézségekkel küzdenek, vagy ápolni szeretnék a kapcsolatukat, hanem olyan embereknek is remek olvasmány, akik még keresik a párjukat és egyszerűen csak jobban meg szeretnék ismerni önmagukat. De mindennapjainkban a családtagjainkkal, barátainkkal, vagy a munkatársainkkal való viszonyunkra is könnyen alkalmazható.

micimackoA jó felépítésű könyv elolvasása után már tudatosan oda tudunk figyelni a körülöttünk élő emberekre, szeretteinkre. Ez kemény munkával jár, de határozottan megéri, hisz a befektetett energia meghozza a gyümölcsét. Hiszem, hogy akivel kimondjuk a boldogító igent, egy életen át együtt leszünk. A jó házasságért meg kell dolgozni. Ehhez ad segíthet ez a könyv.

„Azok a cselekedeteink fejezik ki a legjobban a szeretetünket, melyek nem magától értetődőek számunkra.”

Chapman könyve lényegében arról szól, amit a lelkünk mélyén mindig is tudtunk.

Gyakran elfelejtjük, hogy különböző emberek vagyunk és így az igényeink is mások. Azt gondolhatjuk olvasás közben, hogy azt a végkövetkeztetést kapjuk a végén, hogy az azonos szeretetnyelvet beszélőknek jobb a helyzetük, sikeresen és könnyebben tudják egymást szeretni. De az író meglepetést okoz azzal, hogy arra világít rá, hogy a másik tényleges megismerése, az adott személyre való ráhangolódás nélkül minden próbálkozás kudarcra van ítélve.

Úgy gondolom, hogy ez egy olyan könyv, amit mindenkinek el kellene olvasnia. A könyv nem csak hívőknek ajánlott, bárki nyugodt szívvel a kezébe veheti. És garantáltan érezhető a változás a könyv befejezését követően.

Gergely Kinga

Az 5 szeretetnyelv: Egymásra hangolva

egymasra_hang_bor_uj_l„A szeretet nyelve egyetemes. Ám ahányan vagyunk, annyiféle nyelvjárást beszélünk.”  Gary Chapman

Gary Chapman, amerikai pszichológus nevét az általa alkotott „szeretetnyelvek” fogalma tette világhírűvé.  Legismertebb könyve, melynek témája a szeretet kommunikációja a házasságban, több mint tíz millió példányban kelt el világszerte.

Chapman család- és párterapeutaként szerzett több évtizedes tapasztalata alapján arra a felismerésre jutott, hogy a szeretetet ugyanúgy tanuljuk, mint az anyanyelvünket, és a szeretetközlés alapvetően ötféle kommunikációs csatornán keresztül történik. A szeretet kifejezésének ez az öt módja:

  • elismerő szavak,
  • minőségi idő,
  • ajándékozás,
  • szívességek,
  • testi érintés.

Mindannyian azon a nyelven fogadjuk be és fejezzük ki a szeretetet, amelyre neveltetésünk és személyes hajlamaink nyomán a legfogékonyabbá váltunk. Ezért fordul gyakran elő, hogy az üzenet küldője és befogadója nem érti meg egymást. Ilyenkor panaszolja a férj, hogy hiába visz virágot a feleségének, csak egy erőltetett mosoly a válasz. „Talán már nem szeret?” – teszi fel magának a kérdést, holott csak arról van szó, hogy szeretetközlése nem ért célba, mert a felesége nem az ajándékok, hanem a minőségi idő nyelvén ért.

Mi tehát a megoldás? Aki nem riad vissza egy kis nyelvtanulástól, könnyen ráhangolódhat társa, családtagjai, barátai szeretetnyelvére.

Lapozzon bele!

 

„A férjemmel együtt kezdtük el olvasni a könyvet, mivel az életünknek egy olyan szakaszába léptünk, ahol már elkél a segítség és nyitottak voltunk és vagyunk is mindenre, ami segíthet Nekünk az egymás felé vezető úton. A könyv tükröt állított elénk, amely szembesített bennünket a hibáinkkal, és felhívta a figyelmünket arra, hogy milyen pici dolgokon múlhat a boldogság, és az, hogy az életünk kiegyensúlyozott legyen.”
/Részlet a szilvamagolvas.blogspot.hu-ról/

Az 5 szeretetnyelv: Egymásra hangolva hangoskönyv

cdSüveges Gergő élményszerű tolmácsolásában megelevenednek azoknak a pároknak a borús és derűs történetei, akik Chapman doktor tanácsára tanulták meg és kezdték el beszélni egymás szeretetnyelvét. Fültanúi lehetünk mélyreható felismeréseknek, elszánt elhatározásoknak, szeretetteljes kísérletezéseknek és házasságok örömteli kivirágzásának.

 

 

 

 

Az 5 szeretetnyelv: Gyerekekre hangolva

chapman_gyerekekre_hangolva_sA népszerű szerzőpáros könyvében hangsúlyozza, hogy a nevelésben minden a szülők és a gyerek közötti szeretetkapcsolaton múlik. Ahhoz, hogy gyermekünk egészségesen fejlődjön, elengedhetetlenül fontos, hogy betöltsük érzelmi szükségleteit, azaz érezze szeretetünket és elfogadásunkat. Hogyan kommunikálhatjuk szeretetünket ebben az emberformáló kapcsolatban? A válasz az öt szeretetnyelv (a testi érintés, az elismerő szavak, a minőségi idő, az ajándékozás és a szívességek) helyes alkalmazásában rejlik.

Hiába halmozzuk el például gyermekünket ajándékokkal, ha ő arra vágyik, hogy leüljünk vele játszani. Csak akkor fogja igazán érezni szeretetünket, ha felismerjük és beszéljük a számára legérthetőbb szeretetnyelvet.

A könyv üzenetének alkalmazásában szemléletes esetleírások és gyakorlati útmutatások segítik az olvasót.

Lapozzon bele!

„Egy óvó néni ajánlotta a figyelmembe, és megkért, hogy olvassam el. Szívesen fogadtam az ajánlatát, és nekiláttam. Még nem értem a könyv olvasásának a végére, de az eddig elolvasottakkal annyira tudtam azonosulni, hogy arra gondoltam, mielőbb megosztom másokkal is azokat a fontos információkat a gyerekekről (és nem csupán róluk), amelyeknek a birtokába jutottam a könyv olvasása során. Igazából nemcsak a gyerekekről tudtam meg többet, hanem kicsit az önismeretem is gyarapodott általa, és világossá vált az a dolog, miért van az, hogy valaki nem érzi a szeretetünket, esetleg mi miért nem érezzük mások szeretetét, holott az létezik.”
/Részlet a pszichokucko.blogspot.hu-ról/